CHP PARTİ OKULU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNE ÖZEL SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VİDEOSU YAYINLADI

CHP Parti Okulu, 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi ile ilgili olarak, herkesin bilmesi gereken konuları içeren bir video yayınladı.


Bir yandan İstanbul’un tüm ilçelerinde görev alacak olan sandık kurulu üyeleri ve gözlemcileri sandık güvenliği konusunda yüz yüze eğiten CHP Parti Okulu, diğer yandan sosyal medya üzerinden yayınladığı videolarla seçmenleri de bilgilendirmeye devam ediyor.


Son yayınlanan videoda, seçim günü oy verme işlemi başlamadan önce, oy verme sürecinde ve oyların sayım-dökümü sırasında bilinmesi gereken her şey CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı tarafından açıklayıcı bir şekilde anlatılıyor. Videoda ayrıca seçmen haklarına dair de önemli bilgiler paylaşılıyor.  

Hangi pusulaların ve zarfların geçersiz sayılacağı örneklerle açıklanarak seçimlerde geçersiz oy kullanımının azaltılması ve milli iradenin sandığa tam olarak yansıması hedefleniyor.


En son yayınlanan eğitim videosuna CHP Parti Okulu Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarından aşağıdaki bağlantı yoluyla ulaşılabiliyor.


Bilgilendirici Sandık Güvenliği videolara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLPElIO5IyA0rPm2MU4kMHYpHEwilvAQIe